FILM Z BACKSTAGE'U POKAZU WANTED LATO 2013

Tworząc kolekcję Wanted Lato 2013 projektant mody Robert Kupisz inspirował się estetyką Dzikiego Zachodu, zwłaszcza w jego kinowej wersji. Głównym punktem odniesienia był tytuł „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie”, a zwłaszcza urzekająca kolorystyka surowych pejzaży, zmysłowa i obiecująca przygodę muzyka Ennio Morricone oraz postać Jill McBain, zagrana przez zmysłową, silną i odważną Claudię Cardinale.

Mam ogromne szczęście, gdyż większość otaczających mnie i ważnych dla mnie kobiet to, podobnie jak bohaterka filmu, silne i odważne, a przy tym piękne kobiety – twierdzi polski projektant mody Robert Kupisz - I to właśnie one zainspirowały mnie do pokazania całej kolekcji, zarówno damskiej, jak i męskiej, wyłącznie na modelkach. Chciałem zaprezentować śmiałe, atrakcyjne kobiety, świadome swojej seksualności, osadzone na współczesnym Dzikim Zachodzie.

Pokaz mody który zaprezentował Robert Kupisz kolejny raz wpisał się w najnowsze trendy. Inspirowana Dzikim Zachodem kolekcja Wanted nawiązuje do barwnych i obfitych sukien kobiet towarzyszących kowbojom na prerii. Intensywne kolory, jak turkus i błękit, przełamano odcieniami piaskowego beżu i brązu. Kolekcja której autorem jest Robert Kupisz zachwyca bogactwem materiałów. Zdekatyzowana odzież ze skóry, jeans i kraciaste flanele kontrastują ze zwiewnymi sukienkami z jedwabiu i prześwitującymi koronkami. Koszulka z nadrukiem pojawiła się również w tej kolekcji, tym razem był to T-shirt Wanted. Pokaz mody Roberta Kupisza dopełniały buty, które zostały stworzone przez projektanta specjalnie na tę okazję przy współpracy z marką Loft37. Kolekcja lato 2013 pokazuje, że Dziki Zachód w modzie jest cały czas obecny i może zawierać się w wydawało by się odmiennych stylach takich jak streetwear czy towarzysząca projektantowi od początku moda grunge. Po raz kolejny widać, że każda kolekcja Roberta Kupisza jest pod wieloma względami wyjątkowa i ponadczasowa.