GANGSTA SS 2016

Kampania GANGSTA Qπш Robert Kupisz by Marcin Tyszka Lato 2016

Zdjęcia do najnowszej kampanii wizerunkowej Roberta Kupisza już po raz trzeci powstały we współpracy ze światowej renomy fotografem Marcinem Tyszką.

„W Marcinie cenię jego profesjonalizm. Zapraszając go po raz kolejny do pracy przy sesji miałem gwarancję, że uda mi się zrealizować moją wizję. Marcin pięknie czaruje światłem. Odpowiednim oświetleniem sprawił, że nawet tak awangardowe miejsce jak No4, które wybrałem na plan zdjęciowy, wyglądało jak pałac. Bardzo zależało mi na tym żeby ten kontrast był widoczny na zdjęciach i oglądając efekt końcowy wiem, że udało nam się to uzyskać.”

W sesji udział wzięła jedna z najbardziej cenionych polskich modelek Ola Rudnicka, która  mimo bardzo napiętego grafiku znalazła czas i specjalnie na sesję przyleciała z Paryża gdzie aktualnie mieszka i pracuje. Ola ma na swoim koncie współpracę z takimi markami jak m.in. Louis Vuitton, Prada, Dior, Chanel, Miu Miu i Celine. Jej zdjęcia można było zobaczyć na okładkach Vogue, Harper’s Bazaar, ELLE i Numéro.

„Z Olą miałem okazję współpracować przy pokazie kolekcji Wanted lato 2013. Już wtedy widziałem w niej duży potencjał i z przyjemnością nawiązałem z nią współpracę przy moim najnowszym projekcie”. – mówi projektant. „Moim pomysłem na kampanię GANGSTA było aby zarówno damskie, jak i męskie sylwetki zaprezentować na dziewczynie dlatego zależało mi na tym, żeby w kampanii wzięła udział modelka o neutralnej urodzie, którą z pięknej kobiety, można zmienić w gangstera.”

Efektem sesji są zdjęcia na których modelka z tatuażami pełniącymi rolę makijażu prezentuje zarówno sportowe sylwetki w stylu unisex, męskie mocne stylizacje oraz kontrastowe super kobiece sukienki inspirowane stylem ikon czarnej muzyki. Oversizowe bluzy z frędzlami, luźne spodnie, szorty, zdobiony cekinami płaszcz oraz charakterystyczne dla Roberta Kupisza oversizowe t-shirty z gniecionej bawełny to tylko niektóre z propozycji pokazanych w stylizacjach. Kolorystyka kolekcji jest mocno związana z marką QПШ – dominują szarości, beże, brudny róż, biel, czerń i srebro.

Damskie sandały na wysokim obcasie, podkreślające kobiecość kolekcji Gangsta, udostępniła marka Kazar, z którą Robert współpracuje od kliku sezonów. Sportowe obuwie NIKE AIR FORCE 1 udostępnił sklep internetowy www.WorldBox.pl.

Sesja odbyła się w kamienicy z 1914 roku zlokalizowanej na ul. Nowogrodzkiej 4 w Warszawie, która swoją świetność odzyskuje za sprawą renowacji przeprowadzanej przez spółkę Nieporęcka. No4 na czas remontu oddało swoją przestrzeń artystom - na kilku piętrach kamienicy odbywają się wystawy, imprezy muzyczne, sesje zdjęciowe i inne wydarzenia z obszaru sztuki. W budynku znajduje się jedno z najciekawiej urządzonych biur architektonicznych w Warszawie, które pod kuratelą konserwatora zabytków aktualnie pracuje nad jego renowacją. W pracowni znajduje się również ekspozycja autorskiej kolekcji mebli z ostatniego stulecia należąca do galerii smallna.

 


Fotograf: Marcin Tyszka
Modelka: Ola Rudnicka/Model Plus
Stylizacja: Robert Kupisz
Make up: Marianna Yurkiewicz
Włosy: Michał Bielecki/Warsaw Creatives
Producent: Art Works Sp. z o.o