LATINA SS 2019

Foto: Zuza Krajewska

Zdjęcia do sesji wizerunkowej LATINA by QПШ ROBERT KUPISZ powstały we współpracy z Zuzą Krajewską, która była autorką zdjęć do wcześniejszej kampanii TANGO.

„Ponownie połączyliśmy siły, ponieważ Zuza jak mało kto czuje miejski klimat, intensywność i wyzwania dotyczące funkcjonowania w tej przestrzeni. Inspiracją do stworzenia najnowszej kolekcji było życie i kultura latynosów, ale nie tylko gorące tańce i karnawał,  ale także życie w fawelach, gdzie codziennością mieszkańców jest widok wojsk, wojny gangów i przemoc. Ich życie dzieje się „tu i teraz” jakby jutra miało nie być. Tworząc ubrania skupiam się na tym, żeby pomimo mocnego motywu przewodniego, były do noszenia na co dzień, oraz tworzyły spójną całość z poprzednimi kolekcjami i uzupełniały się nawzajem. Największą frajdą dla mnie jest widok ludzi noszących markę QПШ ROBERT KUPISZ w codzinnym życiu.“ – mówi Robert Kupisz.

Hasłami przewodnim kolekcji są wyraz LIBRE (z hiszpańskiego WOLNY) i znaku równości, które są bardzo aktualne i uniwersalne i dotyczą wszystkich bez względu na szerokość geograficzną.

W kampanii wzięło udział trzech modeli i dwie modelki. Przygotowaniem stylizacji zajął się Michał Kuś. Autorem fryzur jest Piotr Wasiński, a za makijaż odpowiadała Sylwia Rakowska.

Efektem współpracy są zdjęcia zróżnicowanej grupy indywidualistów, obywateli świata bez przynależności i ponad podziałami. Wybór lokalizacji sesji sprawia, że zdjęcia są uniwersalne i wpasowują się w przestrzeń każdego miasta. Założeniem sesji było aby każdy, kto będzie oglądał zdjęcia mógł w tych ubraniach wyobrazić sobie siebie, bez przyporządkowania do konkretnego miejsca i zaszufladkownia do danej grupy społecznej czy statusu.

 

Fotograf / Dyrektor Artystyczna: Zuza Krajewska
Modele:
Olga Krasova (Specto Models)
Maria Dębicka (Model Plus)
Oskar Jagodziński (AS Management)
Adrian Niecikowski (AS Management)
Kamil Bahr (More Models)
Stylizacja: Michał Kuś
Make up: Sylwia Rakowska (Van Dorsen Artists)
Fryzury: Piotr Wasiński (Van Dorsen Artists)
Producent: Art Works Sp. z o.o

 

Reżyseria: Marcin Ziółko