ANGEL AW 2019

ANGEL to siedemnasta kolekcja marki Qπш Robert Kupisz. Nowa kolekcja na sezon jesień/zima 2019/20 zilustrowana została filmem oraz serią czarno-białych zdjęć autorstwa Daniela Jaroszka.

„Żyjemy w poczuciu ciągłego zagrożenia, ciągniemy za sobą demony przeszłości, szukamy wsparcia w różnych miejscach, szukamy odpowiedzi na pytania, na które nie ma łatwych odpowiedzi. Pragniemy chwili wytchnienia i bezpiecznego schronienia. Anioła, który nas będzie chronił. Anioła, który podejmie walkę i przegoni wszelkie zło. To było moją inspiracją i o tym jest film promujący kolekcję – o odwiecznej walce dobra ze złem.” – o kolekcji opowiada Robert Kupisz oraz dodaje: „Prezentujemy kolekcję Angel w formie krótkiego filmu, a nie naszego standardowego pokazu, ponieważ chcemy pokazać esencję i ducha marki Qπш międzynarodowemu odbiorcy.”

W swoich inspiracjach Projektant sięgnął po skrajne tematy. Od niszowych subkultur często traktowanych jak wyrzutkowie społeczeństwa, swoistych upadłych Aniołów, po niewinne stroje komunijne i szaty liturgiczne. Całość kolekcji oczywiście zaproponowana w niekonwencjonalnym, iście „kupiszowym” stylu.

Kolekcja utrzymana jest w czerni i bieli oraz szarościach z przebłyskami srebra, złota i krwistej czerwieni. Na ubraniach użyto bardzo wymownych haseł: SECURUS (z łac. bezpieczny), AMEN (z hebr. niech się stanie) i cytatu z psalmu 91:11 „For he will order his angels to protect u wherever u go” (tłum. bo swoim aniołom dał rozkaz o tobie, aby cię strzegli na wszystkich twych drogach). Nie mogło też zabraknąć skrzydeł, które pojawiają się w formie nadruków i naszywek.

Kobieta i mężczyzna Kupisza to silne osobowości, gotowe stanąć do walki o własne racje i nie bojące wyrazić siebie przez awangardowe stylizacje. Ich stroje to często ubrania inspirowane mundurami wojskowymi, odzieżą ochronną i uniformami firm ochroniarskich. W ofercie marki nie mogło zabraknąć oversizowych t-shirtów, bluz, luźnych sukienek jeansowych, cekinowych i siatkowych topów. W kolekcji wzrok przyciągają kamizelki, kurtki i spodnie uszyte ze srebrnego ortalionu oraz błyszczące, cekinowe spódnice i sukienki. Nowością jest autorska kolekcja biżuterii, która uzupełnia stylizację sylwetek: kolczyki i wisiory z logo Qπш.

W filmie inaugurującym premierę kolekcji Angel, reżyser zabrał nas na alternatywną imprezę techno, na której ścierają się dwa światy będące inspiracją przy tworzeniu kolekcji. Główny bohater przemierza podziemne korytarze w poszukiwaniu symbolicznego dobra. Mimo wielu pokus i rozpraszającego uwagę szaleństwa, nie wpada on w wir otaczającego go świata, ale wytrwale dąży do celu, gdzie czeka na niego jego Anioł. Dobór muzyki nie jest przypadkowy i także nawiązuje do tematów przewodnich kolekcji. Jako główne tło muzyczne słyszymy śpiew chóru, ścierający się z przytłumioną, słyszaną jakby zza ściany muzyką klubową.

Filmowi towarzyszą zdjęcia, na których główni bohaterowie filmu prezentują ubrania z najnowszej kolekcji w hipnotycznych, wręcz transowych pozach.

Premierze filmu i zdjęć będących zapowiedzią kolekcji ANGEL by Qπш Robert Kupisz, towarzyszy przedsprzedaż w butikach firmowych znajdujących się w Warszawie, Gdyni i Poznaniu, w autorskim butiku online www.robertkupisz.com, na platformie showroom.pl oraz we współpracujących z marką butikach multibrandowych w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Kielcach, Pradze, Monachium, Florencji, Walencji i Berlinie


Reżyseria i zdjęcia: Daniel Jaroszek (Papaya Films)
Operator kamery: Tymoteusz Pieszka
Dyrektor artystyczna: Zuza Krajewska
Scenografia: Ewa Iwańczuk
Stylizacja: Michał Kuś
Hair: Przemysław Grejcz
Make up: Wilson
Montaż: Maciej Kozłowski
Muzyka: Niko Ramos www.rebelscream.pl
Postprodukcja: Delapost
Asystenci fotografa: Bartłomiej Suchoń, Ireneusz Krynicki, Adrian Strzelczyk Asystentka fryzjera: Joanna Rydzyńska Asystentka makijażysty: Natalia Makowska Asystentka stylisty: Justyna Polak Asystent techniczny operatora obrazu: Przemysław „Twardy” Twardecki Focus Puller: Piotr „Ameba” Bożyczko Gaffer: Grzegorz „Kordigo” Kordyszewski Oświetlacze: Kuba „Anton” Antonowicz, Artur „Goldi” Bielski

Na zdjęciach: Artem Naumovich (Panda Models), Zuzanna Krzątała (Model Plus),

W filmie udział wzięli: Artem Naumovich (Panda Models), Zuzanna Krzątała (Model Plus), Kyrylo Nekrasov (Uncover Models), Myroslav Grebeniuk (United For Models), Jakub Bilski (As Management), Igor Abramczyk (As Management), Jakub Śnioch (As Management), Jakub Kierzkowski (As Management), Ihor Liubchenko (As Management), Anna Sakowicz (Neva Models), Julia Kuzka (D’vision), Marta Wieczorek (Model Plus), Julia Pasiorowska, Pomadka Teresa

Produkcja: Ania Borowska, Krzysztof Malinowski /Art Works