DESERT SS 2018

Pokaz kolekcji DESERT by Qπш Robert Kupisz Lato 2018
fot. Marek Makowski

7 czerwca 2017 r. w industrialnej hali w warszawskiej Soho Factory odbył się pokaz  najnowszej kolekcji – DESERT by QПШ ROBERT KUPISZ, Lato 2018. Inspiracją do stworzenia kolekcji były pustynie świata – ich wielobarwność, wieloznaczność, refleksyjność, różnorodność.

„Temat pustyni miałem w głowie od kliku sezonów. Pustynia jest dla mnie połączeniem magii z poczuciem całkowitej swobody. Pustynia jest egalitarna. Natura nie dzieli ludzi, jest apolityczna, areligijna i tak postrzegam pustynię, ze wszystkimi jej barwami, zapachami, dźwiękami, teksturami, kształtami. Pustynia to wolność. To ludzie stwarzają bariery, które są wg mnie całkowicie zbędne.”

Początkowo Projektant skupił się na tajemniczości i barwach Sahary, ale w miarę prac nad kolekcją zainspirował się także m.in. pustyniami amerykańskimi i ruchem hipisowskim z lat 60-tych. Czasach kiedy hipisi uciekali do zgiełku ówczesnego świata i narzuconych zasad właśnie na pustynię. Żyli w komunach. Ubierali się po swojemu. Ponad wszystko cenili wolność i tolerancję.

„Obecnie pustynia zyskała nowe życie, gdzie odbywają się festiwale muzyczne i artystyczne. Ludzie z całego świata przyjeżdżają tam aby bawić się i czerpać z życia, jak współcześni hipisi. W trakcie takich wydarzeń łączą się różne kultury, doświadczenia, poglądy. Ludzie różnych narodowości poznają się,  bawią się razem i cieszą życiem. Taka lekcja tolerancji jest niezwykle inspirująca."

Kobieta QПШ w kolekcji Desert to chodząca własnymi drogami, tajemnicza, niezależna hipiska. Wolna, ceniąca naturę, otwarta na świat. Ubrana w luźną sukienkę z miękkiej bawełny lub zwiewnej etaminy, zdekatyzowaną jeansową spódniczkę lub spodnie, lekką koszulę, seksowna w bezpretensjonalny sposób. Pełna uroku i niczym nieskrępowana.

Towarzyszy jej aktywny nomada, szukający przygód outsider, niezwykle seksowny w swojej tajemniczości. Cała jego garderoba utrzymana w luźnym, zrelaksowanym stylu, łącznie z garniturem, mieści się w plecaku.

Kolekcja Desert na sezon Lato 2018 utrzymana jest w pustynnej kolorystyce:  piaskowych beży i brązów, bieli i błękitów. Gdzieniegdzie pojawia się mocny turkus, który idealnie podkreśla letni klimat kolekcji. Charakterystycznym elementem jest pacyfka  umieszczona jako znak przewodni na koszulkach i sukienkach oraz motyw monet pobłyskujący, jak w ozdobnych strojach Orientu. Projektant wraca do autorskiego farbowania koszulek, bluz i sukienek oraz ręcznego dekatyzowania odzieży jeansowej.

Oprócz najczęściej używanych przez markę uszlachetnionej bawełny, zwiewnej etaminy czy wiskozy wśród materiałów pojawiają się mocno zdekatyzowany jeans i cienki sztruks oraz biała skóra, z której projektant proponuje charakterystyczne kurtki.

Marka QПШ ROBERT KUPISZ po raz pierwszy prezentuje kolekcję okularów słonecznych wyprodukowanych we współpracy z marką Albert I’m Stein.

*****

Głównym partnerem pokazu była musująca naturalna woda mineralna Cisowianka Perlage, która nie tylko królowała w barze i wśród zgromadzonych na trybunach gości oraz na backstage podczas całodziennych przygotowań do pokazu, ale była głównym elementem scenografii w formie trójwymiarowej rzeźby.

O fryzury zadbała kultowa australijska marka MUK oferująca szeroką gamę profesjonalnych produktów do pielęgnacji i stylizacji włosów, oraz rewolucyjnych farb do koloryzacji. 

Iperfumy.pl by Notino zadbała o nieskazitelne makijaże modelek i modeli wykorzystując kosmetyki ze swojej szerokiej oferty.

Seksowne sandałki na wysokim obcasie oraz wygodne klapki zapewniła na pokaz marka Kazar. Kultowe modele Adidas Gazelle i Stan Smith w wersji letniej oraz klapki Reebok udostępnił sklep internetowy www.WorldBox.pl.

Skarpety i getry w panterkę, zaprojektowane przez Roberta, zostały specjalnie na pokaz wyprodukowane przez markę Gatta.

Wśród partnerów pokazu nie mogło zabraknąć marek Elixa i Aztorin. Oglądaliśmy biżuterię i zegarki stawiające na design, zwłaszcza kolczyki – koła oraz mocne, sportowe modele męskich zegarków Aztorin. Projektant wykorzystał w pokazie również bransoletki z kolekcji Apart – Indali.

O wyśmienity nastrój gości podczas pokazu oraz na after party zapewnili wódka Wyborowa – stały partner pokazów i imprez marki QПШ oraz klasztorne belgijskie piwo Grimbergen, które łączy w idealny sposób tradycję z nowoczesnością.

Patronami medialnymi pokazu zostały tytuły wydawnictwa Bauer, z którymi Robert współpracuje od wielu sezonów: Twój Styl, Pani, Grazia, Show oraz portale Onet.pl, Plejada.pl, Noizz.pl i Styl.pl.

ZOBACZ: