ICONS AW 2022

Nowy rok to czas na nowe fascynacje, to czas na nową kolekcję marki QΠШ ROBERT KUPISZ na sezon AW 22/23 o znaczącej nazwie ICONS. Kolekcji pełnej typowych dla marki kontrastów, pozycji obowiązkowej dla każdego pasjonata mody ulicznej, w której raz kolejny znane nam historie i archetypy zostały przedstawione w nowoczesnym ujęciu Projektanta.

„Do stworzenia kolekcji zainspirowało mnie niezwykle barwne życie primabaleriny Anny Pawłowej, która przeszła do historii dzięki swojej interpretacji partii Umierającego łabędzia” - opowiada Robert Kupisz. „Kolekcja ICONS jest nie tylko o ikonicznej sztuce tańca, jaką jest balet. Równie ważną rolę przy tworzeniu kolekcji odegrała sztuka cerkiewna, która zainspirowała mnie do stworzenia printów i wykorzystania złoceń, charakterystycznych dla tego procesu artystycznego, niezwykłego zarówno w wymiarze rzemieślniczym jak i duchowym. Dlatego ICONS to zderzenie tradycji z nowoczesnością, interpretacja strojów z epoki, przełożona na język współczesnej mody ulicznej.” – dodaje projektant.

Jak zawsze zdecydowana większość ubrań ma uniwersalne kroje, podkreślające przekaz marki o braku podziałów. Wśród projektów nie mogło zabraknąć charakterystycznych dla marki bawełnianych t-shirtów, mięsistych dresowych bluz i spodni, charakterystycznych jeansów z grubego, wybarwianego ekologicznie denimu, oraz przeskalowanych koszul – flanelowej w niebiesko – brązową kratę, zwiewnych z mocnymi printami serafinów i medali, oraz oversize'owych klasyków z półprzezroczystej etaminy. W zimowej kolekcji nie mogło zabraknąć kurtek i kamizelek oraz prostych, niezastąpionych wełnianych płaszczy. Warto wspomnieć, że kolekcja została w całości uszyta w Polsce, z materiałów przyjaznych środowisku – wśród certyfikatów możemy znaleźć GOTS, ECOVERO czy OEKO-TEX.

Charakterystyczną cechą kolekcji są mocne, niejednolite złocenia i srebrzenia materiałów, które podkreślają ich strukturę i dodają blasku jeansowym spodniom, bluzkom czy koszulom.

Poza nieśmiertelną czernią i całą gamą szarości – od jasnych, rozświetlających odcieni, przez ciemne, grafitowe barwy, aż do flagowych deseni farbowanych charakterystyczną dla marki metodą tie dye w kolekcji królują stonowane, zgaszone kolory - brązy, bordo i petrol, czyli niebieski z tonami morskiej zieleni.

Zreinterpretowany został również klasyczny wzór polka dots – w ujęciu Projektanta kojarzy nam się z płatkami śniegu wirującymi na tle nocnego, miejskiego nieba. W kontraście do nich dostaliśmy printy przedstawiające wizerunki serafinów oraz złocenia i srebrzenia materiałów, co w zestawieniu z militarnymi motywami maluje przed naszymi oczami obraz potęgi, bogactwa i stylu w pełnym rozkwicie.

Sesja zdjęciowa autorstwa Agaty Serge jest równie teatralna i nostalgiczna jak kolekcja ICONS – gra światłocieniem podkreśla splot oraz złocenia materiałów, a stylizacje przenoszą nas w inną, tajemniczą rzeczywistość. Specjalnie przygotowane do sesji tła i wykonana na zamówienie rama przywodzą na myśl wnętrza teatrów oraz mistyczny klimat budynków cerkiewnych.

Uzupełnieniem zdjęć jest film autorstwa Pawła Grabowskiego z WOW PICTURES.

Kolekcja ICONS AW2022/23 jest już dostępna w przedsprzedaży online na stronie robertkupisz.com, oraz w butikach firmowych znajdujących się w Warszawie, Gdyni i Poznaniu.

Na platformie moliera2.com I MOSTRAMI.COM oraz we współpracujących z marką butikach multibrandowych w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Kielcach kolekcja ICONS będzie dostępna od lutego 2022.

Fotograf: Agata Serge
Modelka: Marta Wieczorek / REBEL MODELS
Model: Tomasz Sulima / SELECTIVE
Makijaż: Anna Sokołowska
Włosy: Robert Kupisz
Stylizacje: Robert Kupisz
Oświetleniowiec: Szymon Gosławski
Produkcja: Ania Borowska / Art Works, Krzysztof Malinowski / KM Media

 

Kamera i montaż: Paweł Grabowski / WOW PICTURES
Asysta: Krystian Muciek
Postprodukcja: Paweł Grabowski / WOW PICTURES
Kolor: Piotr Putko