YUPPIE SS 2024

Rozkwit lat 80. i 90. stał się już legendą. Jego wpływ na modę zdefiniował styl yuppie, który dotarł do Polski po 1989 roku. Był charakterystyczny dla młodych wilków, gotowych podbijać wolny rynek. Wśród nich znalazł się Robert Kupisz - ówczesny student, który otworzył własną szkołę tańca. Kolejny okres z życia projektanta stał się inspiracją do stworzenia najnowszej kolekcji “YUPPIE” dla marki QΠШ ROBERT KUPISZ. 

Młodzi biznesmeni z dawnych lat podkreślali ubiorem swój sukces. Styl yuppie był widoczny na ulicach i w serialach telewizyjnych. Robert Kupisz skompletował swoją garderobę w Niemczech. Białe koszule, płaszcz do kostek, czarne buty oraz spodnie z zaszewkami stały się jego modową bronią w drodze po sukces. 

“Chciałem wyglądać poważnie, jak młody biznesmen. Miałem też wtedy aktówkę, prawie pustą, i wielki portfel wypchany wizytówkami. Było w tym wszystkim trochę udawania, ale styl yuppie i czasy, które go stworzyły, nadal budzą ciekawość. Dziś do nas wracają, również w nowej kolekcji.”, powiedział Robert Kupisz. 

Biznesowe kroje zostały przepuszczone przez streetwearowy filtr marki QΠШ ROBERT KUPISZ. Wśród nowości znajdują się liczne marynarki, koszule, kurtki skórzane i płaszcze. Zgaszone kolory, typowe dla biurowych stylizacji, zyskały nowy wymiar, dzięki krojom oversize, surowym wykończeniom i specjalnie zaprojektowanym nadrukom. Wśród nich wyróżnia się ten z napisem “I’M ENOUGH”, kontrastujący z aspirującym stylem życia yuppie, jak i nawiązujący do drogi do samoakceptacji. Najnowszą kolekcję uszyto głównie z tkanin wyróżnionych certyfikatami, takimi jak OEKO-TEX® i GOTS.

Koncepcja kampanii reklamowej kolekcji “YUPPIE” zestawia obraz dawnego i współczesnego świata biznesu. Na tle warszawskich wieżowców, połyskujących symbolach dynamicznego rozwoju, wyeksponowano ubrania inspirowane poprzednimi dekadami. Na zdjęciach widoczne są dynamiczne sylwetki Zuzanny Kaczmarczyk i Jakuba Grabskiego w towarzystwie Bartka Janickiego, Bruna Skrzyszowskiego, Gliba Lutskyiego, Kacpra Rogowskiegpo oraz Łukasza Poncyliusza. Intrygującą wizualną mieszankę marzeń o sukcesie sfotografowała Agata Serge.

“Miałam przyjemność przygotować zarówno koncept, jak i wykonać fotografie nowej kampanii Roberta Kupisza, która odzwierciedla nie tylko piękną, nową odsłonę Roberta jako projektanta, ale także ukazuje owoc naszej artystycznej kolaboracji. Współpraca przy dotychczasowych kampaniach to jedno z najbardziej satysfakcjonujących doświadczeń w mojej fotograficznej karierze. Nasze połączenie oparte jest na wspólnej pasji, wrażliwości i bezgranicznym zaufaniu. Przy tworzeniu koncepcji kampanii SS23 posunęliśmy się o krok dalej, kreując kadry, które nie tylko wspaniale oddają projekty Roberta, ale stanowią również ikoniczne fotografie same w sobie. Dla mnie, jako fotografa, to najpiękniejsza forma pracy nad komercyjnymi projektami, nie zapominając jednak, że fotografia sama w sobie powinna zachwycać i wciągać odbiorców na dłużej.”, skomentowała Agata Serge. 

 

Operatorem kamery na planie zdjęciowym był utalentowany Paweł Grabowski z WOW Pictures. Uchwycone przez niego wirujące kadry, zmontowane w rytm elektronicznej muzyki, interpretują szybki świat biznesu, po którym zwinnie poruszają się współcześni yuppies.

Za stylizację modeli podczas sesji zdjęciowej odpowiadał sam projektant Robert Kupisz. Produkcją kampanii zaopiekowała się Ania Borowska z ART WORKS. 

Najnowsza kolekcja “YUPPIE” marki QΠШ ROBERT KUPISZ jest w sprzedaży w sklepie on-line marki oraz butikach stacjonarnych od 17 lipca 2023 roku. W najbliższym czasie trafi do butików współpracujących oraz na platformy sprzedażowe Zalando.pl i Moliera2.com.

Fotografka: AGATA SERGE
Stylizacja: ROBERT KUPISZ
Asystent stylisty: MAX WIŚNIEWSKI
Makeup i włosy: MAGDALENA MICHALIK SKWARA
Model: JAKUB GRABSKI(Selective)
Modelka: ZUZANNA KACZMAREK (Selective)
Modele statyści: Bartek Janicki, Bruno Skrzyszowski, Glib Lutsky, Kacper Rogowski oraz Łukasz Poncyliusz.
Produkcja wszystkiego: ANIA BOROWSKA/ART WORKS
Filmy:
Camera: PAWEŁ GRABOWSKI/ WOW PICTURES
Asystent: Alan Zając, Noel Kotla,
Color grading: Piotr Putko / Colorengine

Film:
Camera: PAWEŁ GRABOWSKI/ WOW PICTURES
Asystent: Alan Zając, Noel Kotla,
Color grading: Piotr Putko / Colorengine